sobota, 3 sierpnia 2013

Rodzaje welonów ślubnych

Welony występują pod różną postacią. Możemy je podzielić, że względu na ich długość a także materiał z jakiego zostały wykonane. Popularne długości welonów to:
  •  welon do ramion;
  • welon do linii biustu;
  • do łokcia;
  • do końca dłoni; 

Oprócz tego do historii mody ślubnej trwale wpisały się następujące modele: 
 
 blusher - to welon krótki, zakrywający twarz, którego długość występuje od ramion do łokcia. Wygodny w noszeniu i dodające uroku każdej kobiecie. Świetnie wpisuje się w stylizacje lat 50. Długość pasuje do prostych, wąskich kreacji oraz mocno rozkloszowanych o krótszej długości np. 7/8.


 
 mantilla - welon wywodzący się z Hiszpanii, który zagościł niemal we wszystkich kolekcjach mody ślubnej na 2013 rok. Jest długi, ozdobiony koronką, wpinany we włosy panny młodej za pomocą grzebyka. Ze względu na swoje  zdobienia świetnie komponuje się z sukniami ślubnymi o prostym kroju.
 
welon kościelny - to bardzo długi, dość prosty welon, który sięga dołu sukni ślubnej. Powinien być nieznacznie dłuższy od sukni, która nie posiada trenu. Na tą długość welonu powinny postawić wyższe Panie.welon katedralny - jest podobny do welonu kościelnego tylko dłuższy,  jego długość to przeciętnie 3 metry. Zwany bywa również welonem królewskim. Taki welon idealnie pasuje do sukni z trenem. Należy pamiętać aby długość trenu nie była większa od długości welonu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz